Інформаціїні технології Неділя, 19.05.2024, 22:46
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Паскаль | Реєстрація | Вхід
» Меню сайту

» Форма входу

» Категорії розділу
Одновимірні масиви [1]
Двовимірні масиви [1]
Стрінговий тип [1]

Головна » Статті » Середній рівень » Одновимірні масиви

Одновимірні масиви

У різних розділах математики та інших наук дані, що мають вигляд  заданої  послідовністі  рядків і стовпчиків, називають порізному: матриці - у вищій алгебрі, таблиці - у розрахункових задачах, масиви - у програмуванні.    У задачах, які передбачають введення великої кількості довільних початкових даних, для задання інформації зручно використовувати генератор випадкових чисел. У задачах, які передбачають роботу з таблицями значень, результати для кращої читабельності зручно виводити у вигляді справжньої таблиці, розташовуючи рядок під рядком, а числа у стовпчиках одне під одним.

 Масив - це великий простір чогось однорідного за типом.       Масив у програмуванні - це  тип структури даних, що має складені значення.     Масив - це впорядкований скінченний набір елементів (даних) одного типу.  Зазвичай працюють з масивами, які містять числа.    Масивом називається скінченна послідовність змінних одного типу,  які мають однакове ім'я та різняться порядковим номером.    Індексом називається порядковий номер елемента масиву.    Отже, введено новий тип — масив. Усі  типи, які досі були вам відомі, називаються простими. Масив є прикладом  структурованого типу, тобто він, у свою чергу, складається з елементів іншого  типу.   

Як звернутися до елементів цього масиву?     Для цього необхідно  вказати індекс.     Наприклад,    T[2], T[5], T[i], T[i + j].    Але в третьому і четвертому прикладах для визначення необхідного елемента  масиву треба знати значення величин і та j. Така загальність визначення індексу  масиву є дуже потужним засобом програмування, але разом з цим і провокує  можливі помилки: отриманий результат обчислення індексу масиву може виходити за  межі інтервалу, виділеного для індексів даного масиву.    I ще один важливий момент, яким у жодному разі не можна  нехтувати. Масиви відносяться до структур з так званим прямим або довільним  доступом: щоб визначити окремий елемент масиву, достатньо вказати його індекс.    Тепер зрозуміло, як у циклі перебирати різні значення елементів масиву: для  цього достатньо змінювати їх індекси. А закон зміни індексів дуже простий -  кожне наступне значення більше попереднього на одиницю. Дуже зручна закономірність!    Масив називається одновимірним, якщо для задання місцеположення  елемента в масиві необхідно вказати значення лише одного індексу.    Опис одновмірного масив    A:array[1..100] of integer;

Категорія: Одновимірні масиви | Додав: Cherry (17.04.2012)
Переглядів: 807 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Друзі сайту

» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

» Пошук


Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz